نيوز نت

نيوز نت

ایجاد وبلاگ رایگان

سيستم نوبت دهي تلفني

اگر شما نيز داراي خدمات، شركت و كسب و كار خاصي هستيد كه نياز به ارائه نوبت به مشتريان خود را داريد بايد كم كم به فكر راه اندازي يك سيستم نوبت دهي تلفني باشيد تا اين كار به راحت ترين شكل ممكن و سريع ترين شكل انجام شود و هيچ نيازي به مراجعه حضوري به محل كار شما نباشد.

با توجه به توسعه فناوري هاي مدرن در زمينه فناوري اطلاعات، شكي نيست كه جامعه خدماتي در كشور به سيستمي نياز دارند كه نيازهاي روزانه آنها را برآورده كرده و باعث آرامش خاطر و كاهش هزينه هاي جاري شود. در اين راستا، شبكه فناوري اطلاعات با طراحي سيستم نوبت دهي تلفني مبتني بر VOIP گامي موثر در اين راستا برداشته است.

 سيستم نوبت دهي تلفني مي تواند بدون دخالت نيروي انساني به مشتريان اين مركز به صورت تلفني نوبت بدهد. اين سيستم مي تواند جمع آوري نوبت خود را به صورت خودكار انجام دهد، شما را در نظر مخاطبان بسيار ممتاز كند و در وقت و هزينه شما و مشتريان شما صرفه جويي كند.

هدف از سيستم نوبت دهي تلفني:

 اين سيستم براي افزايش رضايت مشتري، تسهيل خدمات، صرفه جويي در هزينه هاي كار و ... بسيار دقيق برنامه ريزي شده است.

از طريق اين سيستم امكان دريافت گزارشات بسيار كامل و مديريتي و امكان همگام سازي اين سيستم با ساير نرم افزارها براي اتوماسيون اداري، CRM و… در اين سيستم وجود دارد.

مشتريان سيستم نوبت دهي تلفن:

اين ماژول براي مراكز خدماتي طراحي شده است كه نياز به نوبت مشتريان در تلفن دارند. مشتريان اصلي اين سرويس نوبت دهي تلفني عبارتند از: بانك ها، مراكز درماني و آرايشي، مراكز عمومي و خدماتي و همچنين شركت ها و مراكز خصوصي شامل مطب پزشكان، سالن هاي زيبايي، خدمات خودرو و غيره.

نحوه عملكرد سيستم نوبت دهي تلفني:

روال معمول سيستم نوبت دهي تلفني اين است كه مخاطب يا مشتري شما با شماره تلفن هاي اعلام شده تماس گرفته و وارد سيستم شما مي شود. متن مورد نظر، كه قبلاً ذخيره شده است، براي او پخش مي شود. پس از انتخاب گزينه مورد نظر و وارد كردن شماره تلفن همراه خود، نوبت دريافت مي شود.

كاربرد ساده سيستم نوبت دهي تلفني:

هنگامي كه پزشك مورد نظر خود را انتخاب كرديد، وقت آن است كه شماره تلفن همراه خود را وارد كنيد. پس از وارد كردن شماره تلفن همراه توسط مشتري، مقدار مشخصي از وقت آزاد به مشتري ارائه مي شود. اگر زمان مورد نظر مشتري در اولين پيشنهاد توسط سيستم ارائه نشده باشد، ممكن است مشتري زمان ديگري را درخواست كند و اين مرحله تا رسيدن مشتري به زمان مورد نظر ادامه مي يابد. در نهايت، در صورت درخواست، جزئيات جلسه را مي توان از طريق پيامك براي مشتري ارسال كرد.

سخن پاياني

ما در اين مقاله به شما توضيح داديم كه سيستم نوبت دهي تلفني چيست و نحوه عملكرد آن به چه شكل مي باشد. همچنين در مورد هدف از ايجاد اين سيستم چيست؟ ضحبت نموديم و اينكه در ادامه به شما كاربرد هاي مختلف اين سيستم نوبت دهي تلفني را توضيح داديم.


ادامهـ مطلبـ
| ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۴:۰۵:۱۸ | محمد
،

طرز تهيه ميلك شيك شكلاتي

ميلك شيك شكلاتي يك دسر و ميان وعده كرمي و غليظ و خوشمزه است كه حتي به عنوان يك نوشيدني در كنار همبرگر و سيب زميني سرخ كرده هم سرو ميشود. اما براي خوردن يك ميلك شيك خوشمزه، نيازي نيست كه حتما به يك رستوران يا كافي شاپ برويد. تنها با مقداري شير و بستني و سيروپ شكلات و كمي خامه قنادي، ميتوانيد خودتان در خانه به راحتي يك ميلك شيك شكلاتي لذيذ درست كنيد. در مقاله امروز قصد داريم شما را با طرز تهيه ميلك شيك شكلاتي آشنا كنيم. با ما همراه باشيد!

C:UsersG10Desktopl-intro-1620929808.jpg

نكاتي درمورد ميلك شيك شكلاتي

براي اينكه نتيجه دلخواه را بگيريد، بهتر است كه مطمئن شويد تمام مواد اوليه، با كيفيت هستند. به عنوان مثال، اگر از شير پرچرب و بستني پرچرب (بدون هيچگونه مواد افزودني و غليظ كننده)، و يك سيروپ شكلات خوشمزه استفاده كنيد، طعم نهايي ميلك شيك شما لذيذتر، و بافت آن نيز نرم‌تر خواهد شد. براي روي ميلك شيك هم ميتوانيد از كمي خامه قنادي و تكه‌هاي شكلات شيري يا شكلات تلخ، يا هر چيز ديگري كه خودتان دوست داريد - مثلا تكه‌هاي كوكي، مارشمالوي تست شده، يا اسمارتيز - استفاده كنيد.

 

 • مدت زمان مورد نياز براي آماده كردن ميلك شيك شكلاتي: 5 دقيقه

 • جدول ارزش غذايي يك وعده ميلك شيك شكلاتي:

كالري: 415 كيلو كالري

چربي: 17 گرم

كربوهيدرات: 58 گرم

پروتئين: 7 گرم

 

مواد اوليه مورد نياز براي درست كردن ميلك شيك شكلاتي

شما ميتوانيد با اين مقدار مواد اوليه، 2 وعده (يعني معادل 3 فنجان) ميلك شيك شكلاتي درست كنيد:

 1. دو فنجان بستني وانيلي

 2. يك دوم فنجان شير پرچرب و سرد

 3. يك چهارم فنجان سيروپ شكلات

 4. يك چهارم فنجان چيپس شكلات (اختياري)

 5. خامه زده شده (قنادي)، براي تزئين كردن روي ميلك شيك

 6. چيپس يا تكه‌هاي شكلات، براي تزئين كردن روي ميلك شيك

 

مراحل درست كردن ميلك شيك شكلاتي

مرحله اول: مواد اوليه را آماده كنيد.

 

مرحله دوم: بستني، شير و سيروپ شكلات را در دستگاه مخلوط‌كن بريزيد. اگر از چيپس شكلات استفاده ميكنيد، در اين مرحله ميتوانيد چيپس شكلات را هم به مواد اوليه اضافه كنيد. توجه داشته باشيد كه هرچه بستني سفت‌تر و غليظتر باشد بهتر است؛ چون فرآيند مخلوط كردن مواد ميلك شيك ميتواند بستني را بيش از حد نرم كند و باعث بشود كه بافت نهايي ميلك شيك شما بسيار رقيق شود.

 

مرحله سوم: مواد اوليه را خوب با هم مخلوط كنيد تا زماني كه بافتي يكدست و نرم داشته باشند.

 

مرحله آخر: در نهايت ميلك شيك را داخل يك ليوان بلند مخصوص ميلك شيك بريزيد، روي آن را با كمي خامه قنادي و چيزهاي ديگري كه خودتان دوست داريد تزئين كنيد و فورا نوش جان كنيد.

 

براي اينكه بافت ميلك شيك غليظ بشود، چه كارهايي ميتوانيم انجام بدهيم؟

 1. ميتوانيد در هنگام مخلوط كردن مواد ميلك شيك، مقداري يخ به آنها اضافه كنيد. 

 2. حتما از شير و خامه و بستني پرچرب استفاده كنيد.

 3. ميتوانيد به جاي يك دوم فنجان شير، از يك چهارم فنجان شير پرچرب و يك چهارم فنجان خامه پرچرب استفاده كنيد. 

 4. ميتوانيد سيروپ شكلات را با فوج شكلاتي (نوعي شيريني كه از تركيب شكر، كره و شير تهيه ميشود) استفاده كنيد. 

 5. ميتوانيد در هنگام مخلوط كردن مواد ميلك شيك، مقداري موز يخ زده به آنها اضافه كنيد. 

 

با مقدار باقي مانده ميلك شيك چه كار كنيم؟

اگر مقداري ميلك شيك داخل مخلوط‌كن باقي مانده است، ميتوانيد آن را دور نريزيد. البته ميلك شيك بعد از گذشت مدت كمي ديگر قابل خوردن نيست و بافت اوليه خود را از دست ميدهد. به همين دليل:

 1. ميتوانيد مقدار باقي مانده ميلك شيك را داخل يك قالب يخ بريزيد و بگذاريد يخ بزند. سپس هر زماني كه دوست داشتيد، آن را مثل بستني نوش جان كنيد.

 2. ميتوانيد بعدا تكه‌هاي ميلك شيك يخ زده را با مقدار ديگري شير ميكس كنيد و نوش جان كنيد (يا داخل مواد ميلك شيك بعدي بريزيد).

 

مواد ديگري كه ميتوان داخل ميلك شيك شكلاتي استفاده كرد:

 1. طعم موكا: نيمي از شير را با قهوه تازه دم كرده و سرد شده جايگزين كنيد تا ميلك شيك شما مقدار زيادي كافئين داشته باشد. سپس تكه‌هاي شكلات روي خامه قنادي را با دانه‌هاي قهوه جايگزين كنيد.

 2. طعم كره بادام زميني: يك چهارم فنجان كره بادام زميني نرم و مقدار بيشتري شير را با مواد ميلك شيك شكلاتي مخلوط كنيد و روي آن را با خامه قنادي و تكه‌هاي شكلات بادام زميني تزئين كنيد.

 3. طعم نوتلا: يك چهارم فنجان شكلات نوتلا را با مواد ميلك شيك شكلاتي مخلوط كنيد و داخل آن يك ني شكلاتي قرار بدهيد.

 4. طعم بيسكوئيت اوريو: يك فنجان بيسكوييت اوريو خرد شده را با مواد ميلك شيك شكلاتي مخلوط كنيد و روي آن را با خامه قنادي و يك عدد بيسكوييت اوريو كامل و سيروپ آلبالو تزئين كنيد. 

 5. طعم مارشمالو: 5 عدد مارشمالو را تست كنيد تا خوب برشته بشوند، و كمي صبر كنيد تا خنك شوند. سپس آنها را با مواد ميلك شيك شكلاتي مخلوط كنيد. حالا روي ميلك شيك را با خامه قنادي و چند عدد مارشمالوي برشته شده ديگر، و كمي چيپس يا پودر شكلات تزئين كنيد. 

 6. طعم كارامل: يك قاشق غذاخوري سس كارامل و 2 قاشق غذاخوري كره بادام زميني نرم را با مواد ميلك شيك شكلاتي مخلوط كنيد و سپس روي آن را با خامه قنادي و مقداري شكلات اسنيكرز خرد شده، كيت كت، يا هر شكلات ديگري كه دوست داريد تزئين كنيد.

 7. طعم نعنا: سيروپ شكلات را با مقداري سيروپ خانگي شكلات و نعنا، و بستني وانيلي را با بستني شكلاتي و نعنايي جايگزين كنيد. سپس روي ميلك شيك شكلاتي را با خامه قنادي و چند برگ نعناي تازه و تكه‌هاي شكلات After Eight تزئين كنيد. 

 

ميلك شيك شكلاتي وگان

اگر گياهخوار هستيد،ميتوانيد مواد اولي لبني داخل ميلك شيك شكلاتي (مثل شير و بستني و خامه) را با مواد غيرلبني مثل شير نارگيل، شير جو دوسر، شير بادام، شير سويا، بستني سويا، و خامه وگان جايگزين كنيد. حتي ميتوانيد به جاي بستني، از تركيب تكه‌هاي يخ و پودر كاكائو و شيرين‌كننده دلخواه خود استفاده كنيد تا يك بستني وگان خانگي داشته باشيد. 

 

منبع: طرز تهيه ميلك شيك شكلاتي

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۴:۱۳:۰۵ | محمد
،

طرز تهيه ميلك شيك توت فرنگي

ميلك شيك توت فرنگي يكي از محبوبترين انواع ميلك شيك است كه بسيار ساده درست ميشود. اين ميلك شيك دقيقا طعم توت فرنگي تازه را دارد؛ ولي نه خيلي شيرين است، نه خيلي طعم شير را دارد. بافت آن نيز غليظ و به رنگ صورتي كم‌رنگ است. در مقاله امرو قصد داريم شما را با طرز تهيه ميلك شيك توت فرنگي آشنا كنيم. با ما همراه باشيد!

C:UsersG10Desktopphoto_2020-06-03_10-49-04.jpg

بهترين مواد اوليه براي درست كردن ميلك شيك توت فرنگي

اگر طرفدار ميلك شيك باشيد، حتما ميدانيد كه مهمترين ماده اوليه يك ميلك شيك لذيذ، يك بستني باكيفيت و خوشمزه است. پس از آن، شير پرچرب، خامه غليظ و پرچرب، شكر، و توت فرنگي تازه و كاملا رسيده و شيرين. در نهايت، اگر دوست داشته باشيد بافت نهايي ميلك شيك كرمي و نرم باشدف ميتوانيد مقداري پودر شير خشك به مواد اوليه اضافه كنيد؛ البته اين كار ضروري نيست و بستگي به خودتان دارد. 

 

مواد اوليه و لوازم مورد نياز براي درست كردن ميلك شيك توت فرنگي

شما ميتوانيد با اين مقدار مواد اوليه، 2 ليوان بزرگ يا 4 ليوان كوچگ ميلك شيك توت فرنگي درست كنيد كه آماده كردن آن به تنها 10 دقيقه زمان نياز دارد. 

 1. هشت اونس توت فرنگي تازه، به علاوه مقداري بيشتر براي تزئين كردن روي ميلك شيك

 2. دو قاشق غذاخوري گرانول شكر

 3. يك قاشق چايخوري عصاره وانيل

 4. سه چارم فنجان تا 1 فنجان شير پرچرب

 5. يك قاشق غذاخوري پودر شير مالت يا شير خشك معمولي (اختياري)

 6. يك پيمانه بستني توت فرنگي با كيفيت (بدون طعم و رنگ افزودني)

 7. دستگاه مخلوط‌كن

 8. فنجان و قاشق مخصوص اندازه‌گيري مواد اوليه

 9. يك كاسه متوسط

 10. چاقو و تخته برش

 

مراحل درست كردن ميلك شيك توت فرنگي

مرحله اول: توت فرنگيها را آماده كرده و فريز كنيد.

در ابتدا 8 اونس توت فرنگي تازه را خوب بشوييد و به شكل لايه‌هاي نازك برش بزنيد. بعد آنها را داخل يك كاسه متوسط بريزيد، 2 قاشق غذاخوري گرانول شكر و 1 قاشق چايخوري عصاره وانيل را اضافه كنيد و مواد را خوب با هم مخلوط كنيد. سپس مخلوط را براي مدت حدودا 1 ساعت داخل فريزر قرار بدهيد.

 

مرحله دوم: ليوانهاي مخصوص ميلك شيك را فريز كنيد.

زماني كه مخلوط توت فرنگي داخل فريزر قرار دارد، 2 ليوان بزرگ مخصوص ميلك شيك يا 4 ليوان كوچك را هم داخل فريزر قرار بدهيد تا خنك بشوند. 

 

مرحله سوم: مخلوط توت فرنگي را با شير ميكس كنيد.

توت فرنگيها را همراه با تمام شربتي كه در انتهاي كاسه جمع شده است در مخلوط‌كن بريزيد. سپس سه چهارم فنجان شير پرچرب را به آن اضافه كنيد و خوب هم بزنيد تا توت فرنگيها كاملا له بشوند. يادتان باشد كه اصلا نبايد تكه‌هاي بزرگي از توت فرنگي داخل مخلوط باقي بماند. 

 

مرحله چهار: اگر دوست داريد، كمي پودر شير خشك به مخلوط اضافه كنيد.

در صورت تمايل 1 قاشق غذاخوري پودر شير مالت يا شير خشك به مخلوط ميلك شيك اضافه كنيد و مواد را خوب هم بزنيد تا به بافتي كرمي برسيد. 

 

مرحله پنجم: بستني را مخلوط ميلك شيك اضافه كنيد.

در اين مرحله، ظرف دستگاه مخلوط‌كن را از روي پايه آن برداريد و 1 پيمانه بستني توت فرنگي را به مواد ميلك شيك اضافه كنيد و با استفاده از يك قاشق هم بزنيد. اگر حس كرديد كه بافت ميلك شيك خيلي غليظ شده است و خوب نميتوانيد آن را هم بزنيد، ميتوانيد يك چهارم فنجان شير ديگر با مواد اضافه كنيد تا كمي رقيق بشوند. 

 

مرحله آخر: ميلك شيك را فورا سرو كنيد.

ليوانها را از داخل فريزر بيرون بياوريد، ميلك شيك را داخل آنها بريزيد، روي ميلك شيك را با كمي خانه قنادي و تكه‌هاي توت فرنگي تزئين كنيد، و فورا ميلك شيك را نوش ميل كنيد. 

نوش جان!

منبع: طرز تهيه ميلك شيك توت فرنگي

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۴:۱۰:۴۳ | محمد
،

نهال گردو پيوندي چيست؟ (راهنماي خريد)

شايد اگر در حوزه ي كشاورزي و باغداري، فعاليتي داشته باشيد، براي شما هم اين سوال پيش آمده باشد كه نهال گردو پيوندي، به چه معنا مي باشد و چرا امروزه علاقه ي خريداران نهال گردو، به آن شدت يافته است.

ما در اين مقاله به كمك نهالستان آريا نهال؛ به برسي نهال گردو پيوندي پرداخته و مهم ترين ارقام آن را معرفي خواهيم كرد. پس لطفا تا انتهاي اين مطلب همراه ما باشيد.

چرا خريد نهال گردو پيوندي به نسبت سال گذشته دو برابر شده است:

نهال گردو، پرورش دلار بر روي شاخه هاي سبز مي باشد. اين جمله به ارزش بالاي سود درخت گردو پيوندي اشاره دارد. بهترين نهال گردو قطعا شما را بهترين محصول گردوي برداشتي تان نزديك تر مي كند. همانطور كه گفته شد، انتخاب بهترين نهال گردو از بين انواع اقلام نهال گردو كاملا بستگي به شرايط شما دارد.

 اين به آن معناست كه در هر منطقه از آب و هواي ايران، يك رقم را مي توان جهت خريد بهترين نهال گردو نام برد. خريد نهال گردو مثل دلار سود دارد، پس در ادامه به كمك آريا نهال، به معرفي بهترين رقم هاي گردوي پيوندي مي پردازيم.

تعريف نهال گردو پيوندي:

شايد از اسم پيوند، به ياد انواع عضو پيوند افتاده باشيد كه در مورد درختان هم به همين معنا مي باشد. نهال هايي كه از ابتدا از بذر، كاشت و پرورش داده مي شوند، به نهال هاي بذري معروف مي باشند.

نهال هاي گردو پيوندي، به علت آنكه با يك تكه چوب كه ميتواند پايه ي بسيار خوب و با كيفيتي باشد، از رقم هاي عادي تبديل به رقم هاي بسيار تجاري و پرسود شود.

پيوند نهال گردو معمولا به چه صورت انجام مي شود:

پيوند هاي درختان گردو از انواع روش هاي مختلفي تبعيت مي كند.از رايج ترين و بهترين پيوند هاي گردو مي توان به:

 1. پيوند وصله اي گردو

 2. پيوند شكمي نهال گردو

 3. پيوند امگا 

 4. و در انتها پيوند اسكنه ي درخت گردو اشاره كرد.

مزاياي خريد نهال گردو پيوندي نسبت به گردو بذري:

نهال گردو بذري معمولا باردهي ثابتي ندارد، يعني در يك سال ممكن است باردهي مناسب و در سال ديگر همان درخت گردو، باردهي كمي داشته باشد، از همين جهت است كه بسياري باغداران را سردرگم مي كند كه نكند گياه گردو دچار بيماري شده باشد، اما در بسياري از موارد متوجه ي پايه بذري بودن آن نهال درخت گردو، مي شويم.

مورد بعدي مقدار باردهي درخت گردو مي باشد. در درختان گردو پيوندي، باردهي حداقل دو تا سه برابر نهال هاي پايه بذري مي باشد، همچنين نهال هاي گردو پيوندي، به هيچ عنوان تغيير جنسيت نمي دهند كه از همين جهت مقدار باردهي آنان به طور حفظ خواهد شد.

مهندسين آريا نهال هم با بيش از 30 سال تجربه در زمينه ي باغداري، كشاورزي و تحقيقات علمي، آماده ي رساندن بهترين نهال ها به شما عزيزان هستيم. همچنين اميدواريم از ليست نهال ؛ ما به خوبي ديدن نماييد ، زيرا ارقام نهالي كه در اين ليست موجود مي باشد ، با كمترين قيمت نهال ، مهيا شده اند تا بتوانيم سهمي كوچك در جهت سود آوري .بزرگ براي شما فراهم سازيم 

مشاهده ي ليست خريد نهال ميوه:

انواع بهترين نهال ميوه را در لينك بالا مي توانيد مشاهده نماييد.

ارقام محبوب گردو پيوندي چه مي باشد:

از بهترين نهال گردو پيوندي، مي توان به رقم هايي هم ايراني و هم خارجي اشاره داشت. نهال هايي جز بهترين رقم هاي گردو محسوب مي شوند كه باردهي و عمكلرد مناسبي در سال هاي طولاني داشته باشند.

انواع نهال گردو پيوندي-min

نهال گردو چندلر پيوندي:

اين نهال گردو چندلر پيوندي؛ يكي از بهترين رقم هاي معروف در سراسر دنيا مي باشد كه باردهي فوق العاده از خود به نمايش مي گذارد. آب و هوا يا اصطلاحا ارتفاع از سطح دريايي كه اين نهال گردو طلب مي كند، در حدود 700 الي 1500 متري از سطح دريا مي باشد.

نهال گردو فرنور پيوندي:

نهال گردو فرنور پيوندي؛ از نظر اصالت به كشور فرانسه بر مي گردد. اين نوع گردو را با مقاومت بسيار بالا به سرما مي شناسند. اين گياه معمولاً فصل بهار را براي جوانه زدن انتخاب مي كند. از ارقام بسيار مقاوم گردو بوده است كه در ارتفاعاتي از 1800 تا 2400 متر توصيه مي گردد احداث باغ گردو صورت پذيرد.

نهال گردو ژنوتيپ برتر پيوندي:

نهال گردو ژنوتيپ برتر آريا؛ يكي از گردوهاي بومي ايران مي باشد كه طي اصلاحات ژنتيكي كه به روي آن صورت گرفته است توانسته در چند سال اخير بازار بسيار زيادي را جذب خود نمايد. اين گردو مناسب مناطق نسبتا گرمسير تا معتدل مي باشد و  معمولا با گذشت 6 الي 8 سال پس از كاشت به باردهي اقتصادي مي رسد. قيمت نهال گردو اين رقم هم به نسبت ارقام ديگر، مناسب تر مي باشد.

سخن پاياني در رابطه با خريد نهال گردو پيوندي:

انتخاب نهالستاني معتبر و مطمئن جهت خريد نهال گردو مانند نهالستان آريا نهال، بسيار مهم مي باشد زيرا پس از فروش نهال گردو؛ خدماتي مانند ضمانت بازگشت كالا و تضمين اصالت نهال، اهميت زيادي پيدا مي كند. 

نهالستان آريا نهال بزرگترين مركز توليد كننده و عرضه كننده ي انواع ارقام نهال جهت كاشت و پرورش فضاي سبز در ايران و خاورميانه / مشاوره جهت احداث باغ را مي توانيد از مجموعه خدمات اين نهالستان انتظار داشته باشيد.

وب سايت: ariyanahal.ir

پست الكترونيك: info@ariyanahal.ir

شماره تماس ها:  ۰۹۱۴۳۳۳۶۰۲۴ / ۰۹۱۹۴۰۸۹۲۳۲ مهندس حسين زاده

آدرس: آذربايجان غربي، مياندوآب، خيابان وليعصر، نرسيده به پليس راه، روبروي نيروگاه برق


ادامهـ مطلبـ
| ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۱:۲۲:۴۸ | محمد
،

ثبت شركت و موسسه، اخذ كارت بازرگاني

ثبت شركت و موسسه، اخذ كارت بازرگاني، اخذ مجوز هاي صنايع و بهداشت، طرح هاي صنعتي و توجيهي، پلمپ دفاتر، كد اقتصادي و ارزش افزوده، ثبت برند , ...

آگرين ثبت


ثبت شركت

 

 

ثبت آگرين

 

 

ادامهـ مطلبـ
| ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۵:۴۵:۱۱ | محمد
،

روش درست كردن پنكيك بدون شير و تخم مرغ مخصوص گياهخوران

اين پنكيك نوعي پنكيك رژيمي و مناسب براي گياهخواران است كه در آن از شير و تخم مرغ استفاده نمي گردد. اين پنكيك نسبت به پنكيك هاي معمولي ارزش غذايي و كالري كمتري داشته و يك عدد از اين پنكيك حاوي 70 كيلوكالري است. 

C:UsersG10Desktopروش درست كردن پنكيك بدون شير و تخم مرغ مخصوص گياهخوران.jpg

مواد لازم 

1 پيمانه آرد گندم 

2 قشاق چايخوري بيكينگ پودر

¼ قاشق چايخوري نمك 

2 قاشق غذاخوري شكر

به مقدار لازم آب 

طرز تهيه پنكيك مخصوص گياهخواران

آرد و بكينگ پودر را مخلوط نموده و يك بار الك كنيد، سپس نمك و شكر را به آن بيافزاييد و خوب مخلوط كنيد. نصف پيمانه آب به مخلوط آرد اضافه كنيد و هم بزنيد. اگر غلظت مايه حاصل شبيه ماست بود، نيازي به افزودن آب نيست، ولي اگر مايه غليظ و سفت بود، كمي ديگر آب اضافه كنيد تا غلظت آن مانند ماست گردد.

مواد را خوب هم بزنيد تا دانه هاي شكر حل شده و مايه يكدستي حاصل گردد. كف يك تابه نچسب را با كمي روغن، چرب كنيد و روي حرارت متوسط قرار دهيد تا داغ گردد. دو سه قاشق غذاخوري از مايه پنكيك را كف تابه بريزيد، حرارت را كم نموده و صبر كنيد تا روي پنكيك حباب هاي ريزي حاصل گردد.

حدود سه الي چهار دقيقه طول مي كشد تا سطح پنكيك پر از حباب گردد، در اين موقع پنكيك را برگردانيد تا طرف ديگر آن هم بپزد. وقتي سطح پنكيك ها به رنگ طلايي مايل به قهوه اي درآمد، آن ها را از تابه خارج نموده و در ظرف سرو قرار دهيد. پنكيك ها را به صورت گرم و با گاناش، عسل يا تكه هاي ميوه ميل كنيد.

منبع: https://ecb3.blogs.rice.edu/vegan-pancake-with-soy-milk/ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۱:۴۸:۱۸ | محمد
،

نصف‌النهار خون؛ يك وسترنِ سياهِ شاعرانه

به گزارش گروه بازار خبرگزاري آنا، رمان «نصف‌النهار خون يا سرخي غروب در غرب»، اثر كارمك مك‌كارتي، رماني است كه مُهر و نشان بسياري از رمان‌هاي بزرگ امريكايي را بر خود دارد. «نصف‌النهار خون» يك وسترنِ سياه و شاعرانه است كه در آن شعر و خشونت به هم گره خورده‌اند. نوجوان ازمنزل‌گريختۀ اين رمان از يك‌سو ما را به ياد هكلبري فين، قهرمان رمان «سرگذشت هكلبري فين» مارك توين، مي‌اندازد كه از منزل گريخت و همراه برده‌اي فراري به نام جيم سفري پرماجرا را آغاز كرد و از سوي ديگر به يادِ اسماعيلِ رمان «موبي ديك» هرمان ملويل كه به دريا زد و سوار بر كشتيِ صيدِ نهنگ با ناخدا اهب همسفر شد و وضعيتي مهيب و آخرالزماني را تجربه كرد.

البته كه پسرِ رمان «نصف‌النهار خون» ويژگي‌هاي شخصي خاص خود را دارد و شخصيتي مستقل از شخصيت‌هايي است كه نام‌شان آمد، اما با آن‌ها در گريز و سفر و ماجراجويي مشترك است و البته ماجراجويي اين پسر سخت خشونت‌بارتر و خون‌بارتر از ماجراجويي‌هاي هك فين و اسماعيل است.

C:Usersh.ferdosaraDesktopنصف‌النهار خون؛ يك وسترنِ سياهِ شاعرانه.jfif

ناگفته نماند كه مك‌كارتي از سويي نسب از ويليام فاكنر مي‌برد. تلاقي شاعرانگي و خشونت و بدويت در كار او تداعي‌گر آثار فاكنر است، ضمن اينكه نثر و زبان مك‌كارتي نيز همچون نثر و زبان فاكنر طنيني عهد عتيقي دارد و از كتاب مقدس رنگ و اثر پذيرفته است و مك‌كارتي نيز همچون فاكنر انساني خاص در زمان و جغرافيايي خاص را به انسان در معنا و مفهوم ازلي آن پيوند مي‌زند.

در كتاب نصف‌النهار خون، همراه شخصيت‌هاي غريب اين رمان، به غرب وحشي، به مكزيك و تگزاس و آريزونا و نيومكزيكو و به يكي از روزگارانِ آشفته و ناامنِ تاريخ امريكا و مكزيك قرن نوزدهم سفر مي‌كنيم. ماجراهاي رمان «نصف‌النهار خون» در نيمۀ قرن نوزدهم اتفاق مي‌افتد. در اين رمان، علاوه بر رويدادها و آدم‌هاي خيالي و داستاني، با ماجراهايي روبه‌رو مي‌شويم كه واقعاً اتفاق افتاده‌اند و آدم‌هايي را ملاقات مي‌كنيم كه واقعاً وجود داشته‌اند. مك‌كارتي اين‌گونه رمانِ خود را به محل تلاقي تاريخ و تخيل بدل مي‌كند و نيز به محل تأملي فلسفي در مفهوم شَرّ و خشونت و زندگي و مرگ.

رمان «نصف‌النهار خون» شرح سفر از نوجواني به ميان‌سالي است؛ سفري در دل طبيعت وحشي و از ميان تاريخي پر از هرج و مرج و خشونت. در اين سفر بعضي از غريب‌ترين شخصيت‌هاي زاده‌ي تخيل نويسنده را ملاقات مي‌كنيم، از جمله شخصيتي را به نام قاضي هولدن كه يك تبهكارِ مخوف همه‌چيزدان است. مك‌كارتي با خلق اين شخصيت تحسين هارولد بلوم، منتقد و نظريه‌پرداز بزرگ امريكايي، را برانگيخت. چنانكه در مقدمۀ ترجمۀ فارسي رمان «نصف‌النهار خون» اشاره شده است، هارولد بلوم قاضي هولدن را «مهيب‌ترين كاراكتر كل ادبيات امريكا» توصيف كرده است.

همان‌طور كه اشاره شد خشونت يكي از مؤلفه‌هاي اصلي رمان «نصف‌النهار خون» است. مك‌كارتي اما در اين وسترنِ گوتيك قصد ندارد خشونت را به ابزار سرگرمي‌سازي بدل كند. وقايع و رفتارهاي خشونت‌بار در اين رمان ما را به تأمل در باب انسان و پيچيدگي‌هاي او و تأمل در مفهوم شَر دعوت مي‌كنند. مك‌كارتي در «نصف‌النهار خون» صرفاً در پي توصيف امور عيني و واقعي نيست، بلكه گويي مي‌خواهد از واقعيت آشكار به آن‌سوي اين واقعيت و وجوه رازآلود آن پل بزند؛ همچنانكه تاريخ نيز براي مك‌كارتي عرصه‌اي است براي حضور اسطوره و افسانه و تأملات فلسفي در باب مفاهيمي كه آدمي همواره با آن‌ها درگير بوده و هست. مك‌كارتي نه در پي توصيف صِرفِ واقعيت، بلكه به دنبال رسيدن به مازادِ رازآلود واقعيت از خلال به تصوير كشيدن آن است. از همين روست كه در رمان او خشونت به شعر آميخته مي‌شود و هر صحنه و هر آدم و هر حادثه گويي رمز و راز و غرابتي را در خود پنهان كرده است.

«نصف‌النهار خون» عرصۀ حيرت و وحشت توأمان است و نمايانگر جهاني غرق در شَر و خشونت و اعجاب. مك‌كارتي اين جهان را در دل امريكاي قرن نوزدهم خلق كرده است؛ گويي آن دوره‌ي تاريخي را عرصه‌اي بكر براي خلق قصه‌اي در باب شَر و خشونت و سفر از خامي به پختگي ديده است.

رمان «نصف‌النهار خون يا سرخي غروب در غرب» با ترجمه و مقدمۀ مجيد يزداني در نشر چشمه منتشر شده است.

كتاب «نصف‌النهار خون» را مي‌توانيد به آساني با سفارش به وب ‌سايت bennubook با تخفيف و از طريق ارسال رايگان پستي با تضمين سلامت كالا، تهيه كنيد.


 

ادامهـ مطلبـ
| ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۲:۳۸:۱۳ | محمد
،

احداث چاه ارت استاندارد

يكي از مباحث بسيار مهم در راه اندازي اتاق سرور و ديتاسنتر چاه ارت مي باشد، لازم به ذكر است بدانيد كه تمام تجهيزات موجود در اتاق سرور به جريان برق متصل هستند و همانطور كه مي دانيد تكنسين و پشتيباني شبكه در اتاق سرور فعاليت مي كند، در نتيجه چاه ارت در اتاق سرور يا ديتا سنتر يكي از ملزومات اصلي به شمار مي رود.

اين نكته را در نظر داشته باشيد كه اگر يك اتاق سرور چاه ارت نداشته باشد مي تواند آسيب هاي جبران ناپذيري به تجهيزات و تكنسين فعال در اتاق سرور برساند در نتيجه ما تصميم گرفته ايم در اين محتوا اطلاعاتي را نسبت به چاه ارت اتاق سرور در اختيار شما قرار دهيم تا شما بتوانيد با ديد باز و آگاهي كامل در حين راه اندازي ديتاسنتر يا اتاق سرور يك چاه ارت استاندارد بسازيد، پس پيشنهاد مي‌كنيم تا انتهاي اين محتوا با ما همراه باشيد.

بررسي عملكرد چاه ارت

قبل از اينكه به بررسي عملكرد چاه ارت بپردازيم بهتر است بدانيد كه كلمه ارت به معني زمين و در اصطلاح به عبارت سيستم اتصال به زمين معروف مي باشد و عملكرد اصلي آن براي جلوگيري از برق گرفتگي است كه در حين وقوع اين اتفاق جريان الكتريكي را به زمين منتقل مي كند، اين نكته را در نظر داشته باشيد كه در هنگام راه اندازي چاه ارت بر روي سيم فاز و نول فيوز قرار داده مي شود كه در نهايت مي تواند در هنگام اتصالي يا نشت جريان برق از تجهيزات موجود در اتاق سرور و تكنسين هاي فعال در ديتاسنتر محافظت كند.

شايان ذكر است بدانيد كه اگر كابل فاز به سيم ارت اتصال پيدا كند فيوز قرار گرفته بر سر مسير فاز قطع شده و مانع از آسيب رساندن به تجهيزات و تكنسين مي گردد كه اين مسئله ميتواند از نظر جاني و مالي بسيار ارزشمند باشد، از سوي ديگر يك فيوز ۳۰ ميلي آمپر بر روي مسير نول قرار داده مي شود كه در صورت برق گرفتگي سريعا عمل كرده و به طور كامل فاز و نول را قطع مي كند، در نهايت بهتر است بدانيد كه وظيفه سيستم ارتينگ يا چاه ارت انتقال الكتريسيته ساكن در اتاق سرور به زمين مي باشد. 

اين نكته مهم را در نظر داشته باشيد كه در ظاهر سيم نول و سيم ارت هردو برق ندارند و داراي عملكردي مشابه هستند اما اين مسئله فقط در ظاهر به اين صورت است زيرا در واقعيت داراي عملكردي كاملا متفاوت مي باشند در نتيجه هيچ وقت نبايد اين دو سيم را به عنوان جايگزين به جاي ديگري استفاده كرد.

نتيجه گيري

مطمئنا تا قبل از مطالعه اين محتوا اطلاعاتي نسبت به چاه ارت در اختيار نداشته ايد و نمي دانستيد كه سيستم ارتينگ چه عملكردي دارد و براي چه كارهايي مناسب است زيرا در اكثر موارد به ويژگي و اهميت چاه ارت پرداخته نمي شود اما مطمئنا شما بعد از مطالعه اين محتوا اطلاعات كاملي نسبت به چاه ارت به دست آورده ايد و در صورت راه اندازي اتاق سرور و ديتاسنتر به راحتي مي توانيد بهترين چاه ارت را راه اندازي كرده و از تجهيزات و پرسنل خود محافظت كنيد در انتها اميدواريم با مطالعه اين محتوا اطلاعات كافي در مورد چاه ارت به دست آورده باشيد.


ادامهـ مطلبـ
| ۲ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۲:۳۵:۵۷ | محمد
،

جستجوگر

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 25
بازديد ديروز : 71
بازديد كل : 549

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان