نيوز نت

نيوز نت

ایجاد وبلاگ رایگان

طرز تهيه ميلك شيك توت فرنگي

ميلك شيك توت فرنگي يكي از محبوبترين انواع ميلك شيك است كه بسيار ساده درست ميشود. اين ميلك شيك دقيقا طعم توت فرنگي تازه را دارد؛ ولي نه خيلي شيرين است، نه خيلي طعم شير را دارد. بافت آن نيز غليظ و به رنگ صورتي كم‌رنگ است. در مقاله امرو قصد داريم شما را با طرز تهيه ميلك شيك توت فرنگي آشنا كنيم. با ما همراه باشيد!

C:UsersG10Desktopphoto_2020-06-03_10-49-04.jpg

بهترين مواد اوليه براي درست كردن ميلك شيك توت فرنگي

اگر طرفدار ميلك شيك باشيد، حتما ميدانيد كه مهمترين ماده اوليه يك ميلك شيك لذيذ، يك بستني باكيفيت و خوشمزه است. پس از آن، شير پرچرب، خامه غليظ و پرچرب، شكر، و توت فرنگي تازه و كاملا رسيده و شيرين. در نهايت، اگر دوست داشته باشيد بافت نهايي ميلك شيك كرمي و نرم باشدف ميتوانيد مقداري پودر شير خشك به مواد اوليه اضافه كنيد؛ البته اين كار ضروري نيست و بستگي به خودتان دارد. 

 

مواد اوليه و لوازم مورد نياز براي درست كردن ميلك شيك توت فرنگي

شما ميتوانيد با اين مقدار مواد اوليه، 2 ليوان بزرگ يا 4 ليوان كوچگ ميلك شيك توت فرنگي درست كنيد كه آماده كردن آن به تنها 10 دقيقه زمان نياز دارد. 

  1. هشت اونس توت فرنگي تازه، به علاوه مقداري بيشتر براي تزئين كردن روي ميلك شيك

  2. دو قاشق غذاخوري گرانول شكر

  3. يك قاشق چايخوري عصاره وانيل

  4. سه چارم فنجان تا 1 فنجان شير پرچرب

  5. يك قاشق غذاخوري پودر شير مالت يا شير خشك معمولي (اختياري)

  6. يك پيمانه بستني توت فرنگي با كيفيت (بدون طعم و رنگ افزودني)

  7. دستگاه مخلوط‌كن

  8. فنجان و قاشق مخصوص اندازه‌گيري مواد اوليه

  9. يك كاسه متوسط

  10. چاقو و تخته برش

 

مراحل درست كردن ميلك شيك توت فرنگي

مرحله اول: توت فرنگيها را آماده كرده و فريز كنيد.

در ابتدا 8 اونس توت فرنگي تازه را خوب بشوييد و به شكل لايه‌هاي نازك برش بزنيد. بعد آنها را داخل يك كاسه متوسط بريزيد، 2 قاشق غذاخوري گرانول شكر و 1 قاشق چايخوري عصاره وانيل را اضافه كنيد و مواد را خوب با هم مخلوط كنيد. سپس مخلوط را براي مدت حدودا 1 ساعت داخل فريزر قرار بدهيد.

 

مرحله دوم: ليوانهاي مخصوص ميلك شيك را فريز كنيد.

زماني كه مخلوط توت فرنگي داخل فريزر قرار دارد، 2 ليوان بزرگ مخصوص ميلك شيك يا 4 ليوان كوچك را هم داخل فريزر قرار بدهيد تا خنك بشوند. 

 

مرحله سوم: مخلوط توت فرنگي را با شير ميكس كنيد.

توت فرنگيها را همراه با تمام شربتي كه در انتهاي كاسه جمع شده است در مخلوط‌كن بريزيد. سپس سه چهارم فنجان شير پرچرب را به آن اضافه كنيد و خوب هم بزنيد تا توت فرنگيها كاملا له بشوند. يادتان باشد كه اصلا نبايد تكه‌هاي بزرگي از توت فرنگي داخل مخلوط باقي بماند. 

 

مرحله چهار: اگر دوست داريد، كمي پودر شير خشك به مخلوط اضافه كنيد.

در صورت تمايل 1 قاشق غذاخوري پودر شير مالت يا شير خشك به مخلوط ميلك شيك اضافه كنيد و مواد را خوب هم بزنيد تا به بافتي كرمي برسيد. 

 

مرحله پنجم: بستني را مخلوط ميلك شيك اضافه كنيد.

در اين مرحله، ظرف دستگاه مخلوط‌كن را از روي پايه آن برداريد و 1 پيمانه بستني توت فرنگي را به مواد ميلك شيك اضافه كنيد و با استفاده از يك قاشق هم بزنيد. اگر حس كرديد كه بافت ميلك شيك خيلي غليظ شده است و خوب نميتوانيد آن را هم بزنيد، ميتوانيد يك چهارم فنجان شير ديگر با مواد اضافه كنيد تا كمي رقيق بشوند. 

 

مرحله آخر: ميلك شيك را فورا سرو كنيد.

ليوانها را از داخل فريزر بيرون بياوريد، ميلك شيك را داخل آنها بريزيد، روي ميلك شيك را با كمي خانه قنادي و تكه‌هاي توت فرنگي تزئين كنيد، و فورا ميلك شيك را نوش ميل كنيد. 

نوش جان!

منبع: طرز تهيه ميلك شيك توت فرنگي

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۴:۱۰:۴۳ | محمد
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 17
بازديد ديروز : 71
بازديد كل : 541

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان