نيوز نت

نيوز نت

ایجاد وبلاگ رایگان

طرز تهيه ميلك شيك شكلاتي

ميلك شيك شكلاتي يك دسر و ميان وعده كرمي و غليظ و خوشمزه است كه حتي به عنوان يك نوشيدني در كنار همبرگر و سيب زميني سرخ كرده هم سرو ميشود. اما براي خوردن يك ميلك شيك خوشمزه، نيازي نيست كه حتما به يك رستوران يا كافي شاپ برويد. تنها با مقداري شير و بستني و سيروپ شكلات و كمي خامه قنادي، ميتوانيد خودتان در خانه به راحتي يك ميلك شيك شكلاتي لذيذ درست كنيد. در مقاله امروز قصد داريم شما را با طرز تهيه ميلك شيك شكلاتي آشنا كنيم. با ما همراه باشيد!

C:UsersG10Desktopl-intro-1620929808.jpg

نكاتي درمورد ميلك شيك شكلاتي

براي اينكه نتيجه دلخواه را بگيريد، بهتر است كه مطمئن شويد تمام مواد اوليه، با كيفيت هستند. به عنوان مثال، اگر از شير پرچرب و بستني پرچرب (بدون هيچگونه مواد افزودني و غليظ كننده)، و يك سيروپ شكلات خوشمزه استفاده كنيد، طعم نهايي ميلك شيك شما لذيذتر، و بافت آن نيز نرم‌تر خواهد شد. براي روي ميلك شيك هم ميتوانيد از كمي خامه قنادي و تكه‌هاي شكلات شيري يا شكلات تلخ، يا هر چيز ديگري كه خودتان دوست داريد - مثلا تكه‌هاي كوكي، مارشمالوي تست شده، يا اسمارتيز - استفاده كنيد.

 

 • مدت زمان مورد نياز براي آماده كردن ميلك شيك شكلاتي: 5 دقيقه

 • جدول ارزش غذايي يك وعده ميلك شيك شكلاتي:

كالري: 415 كيلو كالري

چربي: 17 گرم

كربوهيدرات: 58 گرم

پروتئين: 7 گرم

 

مواد اوليه مورد نياز براي درست كردن ميلك شيك شكلاتي

شما ميتوانيد با اين مقدار مواد اوليه، 2 وعده (يعني معادل 3 فنجان) ميلك شيك شكلاتي درست كنيد:

 1. دو فنجان بستني وانيلي

 2. يك دوم فنجان شير پرچرب و سرد

 3. يك چهارم فنجان سيروپ شكلات

 4. يك چهارم فنجان چيپس شكلات (اختياري)

 5. خامه زده شده (قنادي)، براي تزئين كردن روي ميلك شيك

 6. چيپس يا تكه‌هاي شكلات، براي تزئين كردن روي ميلك شيك

 

مراحل درست كردن ميلك شيك شكلاتي

مرحله اول: مواد اوليه را آماده كنيد.

 

مرحله دوم: بستني، شير و سيروپ شكلات را در دستگاه مخلوط‌كن بريزيد. اگر از چيپس شكلات استفاده ميكنيد، در اين مرحله ميتوانيد چيپس شكلات را هم به مواد اوليه اضافه كنيد. توجه داشته باشيد كه هرچه بستني سفت‌تر و غليظتر باشد بهتر است؛ چون فرآيند مخلوط كردن مواد ميلك شيك ميتواند بستني را بيش از حد نرم كند و باعث بشود كه بافت نهايي ميلك شيك شما بسيار رقيق شود.

 

مرحله سوم: مواد اوليه را خوب با هم مخلوط كنيد تا زماني كه بافتي يكدست و نرم داشته باشند.

 

مرحله آخر: در نهايت ميلك شيك را داخل يك ليوان بلند مخصوص ميلك شيك بريزيد، روي آن را با كمي خامه قنادي و چيزهاي ديگري كه خودتان دوست داريد تزئين كنيد و فورا نوش جان كنيد.

 

براي اينكه بافت ميلك شيك غليظ بشود، چه كارهايي ميتوانيم انجام بدهيم؟

 1. ميتوانيد در هنگام مخلوط كردن مواد ميلك شيك، مقداري يخ به آنها اضافه كنيد. 

 2. حتما از شير و خامه و بستني پرچرب استفاده كنيد.

 3. ميتوانيد به جاي يك دوم فنجان شير، از يك چهارم فنجان شير پرچرب و يك چهارم فنجان خامه پرچرب استفاده كنيد. 

 4. ميتوانيد سيروپ شكلات را با فوج شكلاتي (نوعي شيريني كه از تركيب شكر، كره و شير تهيه ميشود) استفاده كنيد. 

 5. ميتوانيد در هنگام مخلوط كردن مواد ميلك شيك، مقداري موز يخ زده به آنها اضافه كنيد. 

 

با مقدار باقي مانده ميلك شيك چه كار كنيم؟

اگر مقداري ميلك شيك داخل مخلوط‌كن باقي مانده است، ميتوانيد آن را دور نريزيد. البته ميلك شيك بعد از گذشت مدت كمي ديگر قابل خوردن نيست و بافت اوليه خود را از دست ميدهد. به همين دليل:

 1. ميتوانيد مقدار باقي مانده ميلك شيك را داخل يك قالب يخ بريزيد و بگذاريد يخ بزند. سپس هر زماني كه دوست داشتيد، آن را مثل بستني نوش جان كنيد.

 2. ميتوانيد بعدا تكه‌هاي ميلك شيك يخ زده را با مقدار ديگري شير ميكس كنيد و نوش جان كنيد (يا داخل مواد ميلك شيك بعدي بريزيد).

 

مواد ديگري كه ميتوان داخل ميلك شيك شكلاتي استفاده كرد:

 1. طعم موكا: نيمي از شير را با قهوه تازه دم كرده و سرد شده جايگزين كنيد تا ميلك شيك شما مقدار زيادي كافئين داشته باشد. سپس تكه‌هاي شكلات روي خامه قنادي را با دانه‌هاي قهوه جايگزين كنيد.

 2. طعم كره بادام زميني: يك چهارم فنجان كره بادام زميني نرم و مقدار بيشتري شير را با مواد ميلك شيك شكلاتي مخلوط كنيد و روي آن را با خامه قنادي و تكه‌هاي شكلات بادام زميني تزئين كنيد.

 3. طعم نوتلا: يك چهارم فنجان شكلات نوتلا را با مواد ميلك شيك شكلاتي مخلوط كنيد و داخل آن يك ني شكلاتي قرار بدهيد.

 4. طعم بيسكوئيت اوريو: يك فنجان بيسكوييت اوريو خرد شده را با مواد ميلك شيك شكلاتي مخلوط كنيد و روي آن را با خامه قنادي و يك عدد بيسكوييت اوريو كامل و سيروپ آلبالو تزئين كنيد. 

 5. طعم مارشمالو: 5 عدد مارشمالو را تست كنيد تا خوب برشته بشوند، و كمي صبر كنيد تا خنك شوند. سپس آنها را با مواد ميلك شيك شكلاتي مخلوط كنيد. حالا روي ميلك شيك را با خامه قنادي و چند عدد مارشمالوي برشته شده ديگر، و كمي چيپس يا پودر شكلات تزئين كنيد. 

 6. طعم كارامل: يك قاشق غذاخوري سس كارامل و 2 قاشق غذاخوري كره بادام زميني نرم را با مواد ميلك شيك شكلاتي مخلوط كنيد و سپس روي آن را با خامه قنادي و مقداري شكلات اسنيكرز خرد شده، كيت كت، يا هر شكلات ديگري كه دوست داريد تزئين كنيد.

 7. طعم نعنا: سيروپ شكلات را با مقداري سيروپ خانگي شكلات و نعنا، و بستني وانيلي را با بستني شكلاتي و نعنايي جايگزين كنيد. سپس روي ميلك شيك شكلاتي را با خامه قنادي و چند برگ نعناي تازه و تكه‌هاي شكلات After Eight تزئين كنيد. 

 

ميلك شيك شكلاتي وگان

اگر گياهخوار هستيد،ميتوانيد مواد اولي لبني داخل ميلك شيك شكلاتي (مثل شير و بستني و خامه) را با مواد غيرلبني مثل شير نارگيل، شير جو دوسر، شير بادام، شير سويا، بستني سويا، و خامه وگان جايگزين كنيد. حتي ميتوانيد به جاي بستني، از تركيب تكه‌هاي يخ و پودر كاكائو و شيرين‌كننده دلخواه خود استفاده كنيد تا يك بستني وگان خانگي داشته باشيد. 

 

منبع: طرز تهيه ميلك شيك شكلاتي

ادامهـ مطلبـ
| ۲۷ شهريور ۱۴۰۰ | ۰۴:۱۳:۰۵ | محمد
،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

جستجوگر

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 6
بازديد ديروز : 27
بازديد كل : 557

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان